ŚWIADEK MIŁOSIERDZIA

ŚWIADEK MIŁOSIERDZIA-461 Zobacz większe

29,90 zł brutto

9788377405734

Nowy produkt

1322 Przedmioty

Więcej informacji

Razem z papieżem Franciszkiem, który jest wyjątkową postacią, Kościół podjął wędrówkę w stronę reformy i głębokiej zmiany. Nawiązując do zdobyczy Soboru Watykańskiego II, południowoamerykański papież nakreślił dynamiczną architekturę procesów otwartych na reformę duchową i strukturalną Kościoła, duszpasterskiej przemiany papiestwa oraz gruntownego przeorganizowania dialogu ze światem i współczesnością. Konsekwencje tego mają epokowe znaczenie. Właśnie rozmiar i radykalność przekazu Franciszka wywołały nieufność i sprzeciw wewnątrz Watykanu i części hierarchii kościelnej, która zadała uzasadnione pytania odnośnie do przyszłości tego pontyfikatu. Aby naświetlić tę złożoną, i wbrew pozorom nie do natychmiastowego odszyfrowania drogę, nie mogliśmy wybrać lepszego przewodnika od kardynała Waltera Kaspera, najwybitniejszego teologa Kościoła rzymskiego, wiernego współpracownika papieża Franciszka i pomysłodawcy tematu miłosierdzia, które stanowi centralny punkt papieskiego nauczania. Kardynał jest również pomysłodawcą drogi synodalnej poświęconej rodzinie, stanowiącej sprawdzian dla całego pontyfikatu.

Kardynał Kasper poprowadzi nas w stronę głębokiego zrozumienia postaci papieża Franciszka i ukaże od wewnątrz wszystkie aspekty jego pontyfikatu, naświetlając kwestie rozwoju synodalnego oraz Synodu zwyczajnego zwołanego w październiku 2015 roku jak również związanego z nim Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. W tle pojawiają się kwestie teologiczne związane głównie z wyzwaniem dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego oraz z ponownie podjętym dialogiem z nowoczesnością, przerwanym wraz z nastaniem oświecenia.

W czasie naszej długiej rozmowy, rozpoczętej pod koniec października 2014 r. i zakończonej w czerwcu 2015 roku, postanowiliśmy z kardynałem Kasperem podążać śladem rozwoju pontyfikatu i Synodu również po to, aby bezpośrednio uchwycić całą moc nauczania bogatego w niespodzianki. 

W rozmowie z kardynałem Kasperem zarysowuje się także cenny obraz niemieckiego purpurata, bojownika Kościoła rzymskiego w dialogu z chrześcijańskimi wyznaniami, wielkimi religiami i z kulturami świata; człowieka o wielkiej ludzkiej subtelności intelektualnej i duchowej, a także wzór wiary nie klerykalnej i bogatej w człowieczeństwo.

12 innych produktów w tej samej kategorii: